Nazwisko Wernera Stellermanna znane jest na całym świecie za sprawą stacji hodowlanej, która posiadała najlepsze gołębie z całej Europy. Wszystkie ptaki, które wykazywały ponadprzeciętne walory lotowe  stawały w kręgu jego zainteresowania, a niektóre z nich po wnikliwej analizie kosztów i przydatności do hodowli były zakupione przez tego multimilionera z Vreden.  Jednak wszystko co dobre niestety się kończy i Werner Stellermann z uwagi na podeszły wiek i zły stan zdrowia postanowił zakończyć swoją przygodę z gołębiami.  Wszystkie ptaki poszły więc na sprzedaż. Lwią część gołębi zakupiła rodzina Herbots, z przeznaczeniem sprzedaży ich na Dalekim Wschodzie, a pozostałe ptaki zostały zakupione przez nas i powędrowały do Lechówka.

Wręcz rodzinne kontakty ze Stellermannami sprawiły, że żaden gołąb nie został sprzedany do Polski pomimo wielkiego zainteresowania ze strony polskich hodowców. Dostaliśmy wyłączność na polski rynek i wraz z gołębiami  powędrował do Lechówka cały kompleks gołębników wraz z  wyposażeniem.

Werner Stellermann udzielił nam też mnóstwo wskazówek dotyczących prawidłowego prowadzenia stacji hodowlanej. Bogatsi o jego wieloletnie doświadczenie jesteśmy przekonani, że nasze Centrum Hodowlane , w krótkim czasie zyska sławę na miarę Stacji Hodowlanej Stellemanna, bowiem znalazły się w nim gołębie z najwyższej półki.