Gołębie pocztowe towarzyszyły nam od najmłodszych  lat. Jednak dopiero  całkiem niedawno, bo w czerwcu 2017 roku  postanowiliśmy zająć się nimi w sposób profesjonalny. Dokonaliśmy analizy wyników lotowych wielu hodowli, przestudiowaliśmy mnóstwo literatury fachowej i postanowiliśmy wyruszyć w świat w poszukiwaniu najlepszych ptaków.   Los się do nas uśmiechnął i stanęli na naszej drodze wspaniali hodowcy gołębi pocztowych. Nawiązaliśmy przyjacielskie kontakty z Hermanem i Giselą Schilling, Wernerem Stellermannem, Janem Bullensem , Gerardem Koopmanem i całą rzeszą hodowców, którzy liczą się w lotach i posiadają wspaniałe ptaki. Poniekąd za ich namową zrodził się pomysł stworzenia Stacji Hodowlanej opartej na najlepszych gołębiach z całej Europy.

Nie namyślając się długo wzięliśmy się ostro do pracy i już końcem  2017 roku  ruszyły prace budowlane nad kompleksem  gołębników, do którego zawitać miały ptaki od najlepszych hodowców w Europie.

Początek 2018 roku to czas przemyślanych zakupów i już w maju 2018 roku, czyli niespełna rok od narodzenia się pomysłu Stacja Hodowlana była już całkowicie  gotowa otrzymując ostateczną  nazwę Centrum Hodowlane Europa.

W międzyczasie w kwietniu 2018 roku przejęliśmy całą hodowlę Giseli i Hermana Schillingów . Ta wspaniała hodowla przez wiele lat odnosiła wspaniałe wyniki lotowe i hodowlane w Niemczech , a także na wspólnych gołębnikach na całym świecie. Liczne kontakty Hermana Schillinga w Europie i Chinach i jego wieloletnie doświadczenie w hodowaniu  gołębi pocztowych na pewno przydadzą się nam w dalszym prowadzeniu Centrum Hodowlanego Europa.

Gdy tylko Werner Stellermann postanowił z przyczyn zdrowotnych zakończyć działalność swojej stacji hodowlanej kilkadziesiąt ptaków powędrowało do naszego gołębnika. Werner Stellermann nie tylko odstąpił nam wspaniałe ptaki, ale również udzielił nam mnóstwo wskazówek i porad dotyczących hodowli . Nie tylko jego  gołębie przeprowadziły się do Polski , ale także cały kompleks gołębników wraz z całym wyposażeniem  został przez nas zakupiony i powędrował do Lechówka.

Przyjacielskie kontakty z Gerardem Koopmanem zaowocowały zakupem bardzo prestiżowych gołębi. Musimy się w tym miejscu nieskromnie pochwalić faktem zakupu bezpośrednich dzieci słynnego Red Bullensa, którego sława rozniosła się już po całym świecie.

Nie jest niczym dziwnym , że trafiliśmy również bezpośrednio do gołębnika Jana Bullensa i tam również zakupiliśmy potomstwo wspaniałych ptaków.

Nie sposób wymienić jest wszystkich naszych wizyt i zakupów świetnych gołębi.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia działu „Gołębie rozpłodowe” gdzie zamieściliśmy zdjęcia wszystkich naszych ptaków dokonując podziału ze względu na ich pochodzenie.

Na bieżąco będziemy prezentować też kombinacje  hodowlane tych ptaków, które znajdą Państwo w dziale „Pary rozpłodowe”.

Potomstwo naszych wspaniałych ptaków mogą Państwo nabyć na naszym portalu aukcyjnym lub bezpośrednio u nas w Centrum hodowlanym Europa.

 Centrum Hodowlane ” Europa” powstało z połączenia miłości  do gołębi z naszym wieloletnim doświadczeniem. Przez cały czas będziemy się starać, by nasza hodowla była na niezmiennie wysokim poziomie i co roku będziemy zasilać ją o nowe, wybitne ptaki.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ofertą naszego centrum hodowlanego   i życzymy wielu miłych chwil w czasie oglądania naszej strony internetowej.